Eğriçayır

Organic Carob Molasses 800 G

BIG

10-14 Days Delivery
27.90 USD
SAVE 40%
16.74 USD
  • Features
  • Comments (0)
  • Eğriçayır Organik Keçiboynuzu Pekmezi 800 G YENİ HASAT-2021 Eğriçayır Organik Sertifikalı Keçiboynuzu Pekmezi (SOĞUK SIKIM) Keçiboynuzu (harnup) pekmezi, keçiboynuzundan elde edilen pekmez türüdür. Akdeniz yöresine hastır. Keçiboynuzundan elde edilen pekmez çeşididir. Ege ve Akdeniz yöresine has bir pekmez türüdür. Mersin, ton bazında keçiboynuzu envanteri en yüksek ildir. 2017’de 6.626 ton ile Türkiye’de değer zincirine katılan toplam keçiboynuzunun yaklaşık %50’si bu ilden gelmektedir. Çok eski çağlardan bu yana, Akdeniz ikliminin hakim olduğu bölgelerde doğal olarak yetişen keçiboynuzuağacı, meyvesi ve tohumu ile birlikte çok farklı alanlarda kullanılmaktadır. Ülkemizde keçiboynuzu yöresel olarak “Harnup” ismi ile de anılmakta ve meyve olarak tüketilmesinin yanı sıra pekmez halinde veya keçiboynuzu unu olarak da tüketilmektedir. Keçiboynuzu pekmezi besleyiciliği ve enerji değeri yüksek bir gıda olması nedeniyle tercih edilen bir üründür. Şekerli ürünlerin yüksek sıcaklıklarda işlenmesi sonucunda 5-HMF oluşumu artar ve elde edilen ürün kalitesi, besin değeri düşer. Eğriçayır organik keçiboynuzu pekmezi, soğuk sıkım dediğimiz presleme yöntemi ile elde edilir. Keçiboynuzu mineral madde açısından zengindirpotasyum, kalsiyum, fosfor, magnezyum, sodyum, selenyum, demir ve bakır bulunan minerallerdir. Fenolik maddelerce zengin olan keçiboynuzunun içeriğinde en fazla bulunan fenolik madde gallik asittir. Bitkilerde bulunan doğal bir fenolik madde olan gallik asit, etkili bir antioksidandır. Keçiboynuzu pekmezi, şeker içeriğinin zengin olmasından kaynaklanan enerji verici özelliğinin yanı sıra yüksek miktarda diyet lifi, mineral ve fenolik bileşikler içermesi gibi özellikleriyle yetişkin ve çocuk beslenmesinde önemli bir yere sahiptir. 1 Çay Bardağı (Normal) yani 100 gramlık miktarında Keçiboynuzu Pekmezinde270 kalori, 65.7g karbonhidrat, 1 g lif, 1.3 g protein, 1262 mg potasyum, 63 mg fosfor, 62 mg kalsiyum, 50 mg magnezyum, 0.1 mg demir bulunur. Keçiboynuzu pekmezini kahvaltılarda 1-2 tatlı kaşığı şeklinde veya sade bir şekilde tüketemiyorsanız süte, yoğurda katıp tatlandırıcı olarak tüketebilirsiniz.
    Explore more options

Bought Together

Similar Products

Common Questions

We source only the most unique flavors from all over Turkey. Everything ships direct to your door from Turkey and you can be sure that opening a box of our products will feel just like stepping outside in a local Turkish town.

Your time is important to us and we know you are itching to receive your favorite Turkish flavors. Our worldwide delivery takes 2 to 4 business days. Because we are cooking in the morning and ship in the afternoon, we can guarantee everything is surely worth the wait!

We take shipping seriously and want to ensure your treasured goods arrive safely and timely. Regular express shipping costs 12.90 USD but shipping is free for all orders over 150 USD so stock up!

Your order and our products are extremely important to us. We have successfully packed and delivered over 275,000 orders. We take great care to deliver our products in the most secure way because we all know Turkish flavors are the most precious treasures in the world! However, if your order is damaged for any reason in transit, please contact us at, support@gourmeturca.com and we will be glad to assist you!

We handle all regular Customs paperwork so you don’t have to. However, sometimes Customs can make random and independent inspections and request additional fees after it has left Turkey which would be the responsibility of the buyer.

We send our products via express plane shipping so there should not be any delays. However, in case of any unexprected delays, we are here to help! We will work directly with the shipping company on your behalf and will communicate all updates to you in a timely manner.

Your privacy is extremely important to us. All precautions are taken to protect your personal information on our website. We utilize a 256-bit SSL certificate and we promise to not share any of our customer information with third parties.
Prepared by  T-Soft E-Commerce.